SMiS – Princip funkce a zabezpečení

Schéma provozu služby -- detail 30 kB

Služba SMiS využívá přímého propojení centra iMunis se sítěmi všech mobilních operátorů v ČR na profesionální úrovni, tedy s garancí času doručitelnosti zprávy do SMS center (ihned nebo ve stanoveném čase) a s potvrzením o doručení nebo případné nedoručitelnosti jednotlivých zpráv na mobilní telefony odběratelů. Systém garantuje vysokou propustnost řádově desítek SMS za sekundu.

Jedná se o hostovanou aplikaci -- SMiS lze ovládat prostřednictvím PC připojeného k Internetu s nainstalovaným internetovým prohlížečem nebo přímo mobilním telefonem uživatele.

Práce se systémem iMunis je možná pouze pro oprávněné uživatele, kteří se autorizují přístupovým jménem a heslem. Prostřednictvím propracovaného systému práv lze navíc jednotlivým uživatelům zamezit nebo omezit přístup k jednotlivým funkcím.

Přihlašování k systému a veškerá práce uživatele je zabezpečena šifrovaným přenosem dat. Technické prostředky jsou zabezpečeny pomocí nástrojů předních světových dodavatelů z oblasti bezpečnosti informačních technologií. Databáze systému je pravidelně zálohována.

Server, na kterém je systém provozován, je připojen k zálohovanému napájení a je umístěn v klimatizovaných prostorách s ochranou a kontrolou přístupu neoprávněných osob.

imud2 imweb2 imeo2 imsmis2 imhelp imrr2